Kik vagyunk és mit akarunk

Egyesületünket 2010-ben hívtuk életre fiatal zoológusok és természet szerető barátaik összefogásával. Azóta is önkéntes alapon működünk, nincs se irodánk, se fizetett alkalmazottunk. A névválasztás nem ment simán, mert nem akartunk semmi nagyon cukit, sem egy fajt, vagy egy területet kiragadni. Végül arra jutottunk, hogy a természet- és környezetvédelemmel ma már MUSZÁJ foglalkozni. A 'muszáj' azt jelenti: változtatnom kell, hogy jobb legyen és ez abszolút igaz a természet jelenlegi állapotára, ami hatással van az egészségünkre, civilizációnkra. Riogatás és fekete jövőkép festése helyett magyarázatokat és alapos indokokat szeretnénk adni a természetbarát életmód kialakításához. Apró tippeket, amikkel hatással lehetünk a természetre és legfőképpen embertársaink hozzáálására. 
Foglalkozásokat, előadásokat, rövid természetismereti túrákat, nyári táborokat szervezünk kicsiknek és nagyoknak. Facebook oldalunkon és blogunkban igyekszünk környezetvédelmi problémákat ismertetni és bemutatni a hazai fokozottan védett fajokat. Aktuális hazai és külföldi híreket közvetítünk, miközben a vidámságnak és szépségeknek is jut hely. Mindezek anyagi hátterét pályázati forrásokból teremtjük elő.